• Nasza szkoła uzyskała status Lokalnej Akademii Sieciowej CISCO. Posiadamy dwóch instruktorów: mgr Anna Dylewska (XXI Liceum Ogólnokształcące Integracyjne) i mgr Monika Śmielecka (Szkoła Podstawowa nr 25 z Oddziałami Integracyjnymi) z uprawnieniami do prowadzenia szkoleń w zakresie kursu IT Essentials mającego za zadanie wykształcenie przyszłych techników informatyki i przygotowanie ich do pracy w zawodzie.

Każdy uczeń naszej szkoły podstawowej i liceum będzie mógł bezpłatnie uczestniczyć w szkoleniu
        i po zdaniu końcowego egzaminu otrzymać oficjalny certyfikat CISCO.

Kurs jest prowadzony przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii multimedialnych, egzaminy zdawane są on-line na serwerze egzaminacyjnym w USA. Materiały do nauczania są dostępne w języku polskim oraz angielskim.

Kurs IT Essentials przygotowuje słuchaczy do uzyskania certyfikatu CompTIA A+. Więcej
        o certyfikacji można dowiedzieć się na stronie www.CompTIA.org.

Szczegóły dotyczące kursu:

IT Essentials: PC Hardware and Software to kurs obejmujący podstawowe zagadnienia związane
        z budową komputerów osobistych i stanowiący wprowadzenie do bardziej zaawansowanych zagadnień IT. Jest przeznaczony dla osób początkujących, zainteresowanych rozwijaniem swoich kompetencji informatycznych (poziom szkoły gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej).

Pozwala on na zdobycie praktycznych umiejętności informatycznych umożliwiających zdobycie pracy na stanowiskach pomocniczych np. asystent help desku.

Kurs IT Essentials to podstawowy kurs w ofercie programu Cisco Networking Academy. Dostępny jest w języku polskim. Kursy w programie integrują tradycyjne i nowoczesne metody nauczania takie jak zajęcia z instruktorem, multimedia, zajęcia w pracowni komputerowej, e- learning oraz symulatory.

Kurs stanowi doskonałe wprowadzenie do zagadnień IT takich, jak: komputery osobiste, urządzenia peryferyjne, systemy operacyjne.

Uczniowie biorą udział w praktycznych ćwiczeniach i laboratoriach, które pozwalają im poznać elementy budowy komputerówi oprogramowania oraz zdobyć praktyczne umiejętności związane
        z obsługą komputera i rozwiązywaniem typowych problemów.

Kurs skoncentrowany jest na przekazaniu praktycznych umiejętności i nauce przez ćwiczenia. Dlatego ważnym elementem szkolenia ITE są wirtualne narzędzia edukacyjne takie jak Virtual Desktop oraz Virtual Laptop, które umożliwiają symulację działań na prawdziwym sprzęcie komputerowym - takich, jak np. montaż/demontaż komputera. Pozwalają one na naukę i doskonalenie praktycznych umiejętności, niezależnie od miejsca, w jakim się uczeń znajduje, również w domu.