• REKRUTACJA DO PROJEKTÓW ERASMUS+

w Szkole Podstawowej nr 25 z Oddziałami Integracyjnymi,

w Zespole Szkół nr 19

„MY CITY IS BEAUTIFUL

Partnerskie szkoły z Czech, Danii, Portugalii i Turcji.

CONNECTION OF HEALTH AND DAILY ROUTINES”

Partnerskie szkoły z Francji, Portugalii, Serbii i Turcji.

DEMOCRACY EXPERIMENTS IN MY FAMILY”

Partnerskie szkoły z Finlandii, Portugalii, Rumunii i Turcji.

• Projekty są skierowane dla uczniów klas V-VIII Szkoły Podstawowej nr 25 z Oddziałami Integracyjnymi, Zespołu Szkół nr 19
        • Udział w projektach będzie doskonałym uzupełnieniem wiedzy zdobywanej na lekcjach, a poza tym wdroży młodych ludzi do pracy samokształceniowej, co w przypadku nauki języków obcych jest szczególnie ważne.
        • Projekty przewidują wymianę uczniów ze szkół partnerskich.

ZASADY REKRUTACJI

• Rekrutacja trwa do 6 października 2021 roku.
        • Rodzice ucznia przystępującego do projektu wyrażają pisemną zgodę na udział ucznia w projekcie/tach i przetwarzanie danych osobowych w związku z działaniami projektowymi.
        • Uczeń składa deklarację przystąpienia do projektu i zgodę rodziców u koordynatora projektu.
        • O liczbie uczniów biorących udział w projekcie decydują: specyfika podjętych działań oraz kompetencje uczniów niezbędne do wykonywania zadań.
        • Uczniowie będą przyjmowani do udziału w projektach według kolejności zgłoszeń.
        • O ostatecznym składzie grup projektowych decyduje koordynator projektu wraz z innymi nauczycielami biorącymi udział w projekcie.

OBOWIĄZKI UCZESTNIKÓW PROJEKTU

• Uczestnik zobowiązuje się:

- regularnie uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w ramach projektów,

- terminowo i rzetelnie wykonywać przydzielone w projektach zadania,

- zachowywać się kulturalnie, podporządkowywać się poleceniom nauczycieli i dbać o dobre imię szkoły.

• Uczniowie i ich rodzice są gotowi, jeżeli zajdzie taka potrzeba i sytuacja na to pozwoli, do przyjęcia ucznia z zagranicy z wylosowanej wcześniej partnerskiej szkoły.
        • Uczniowie biorący udział w spotkaniach partnerskich są zobligowani do nadrobienia zaległości przedmiotowych.

ZASADY PRZYJMOWANIA UCZNIÓW Z ZAGRANICY W DOMACH

• W czasie realizacji projektów, jeżeli sytuacja na to pozwoli, uczniowie będą przyjmować uczniów z partnerskich szkół u siebie w domach.
        • Rodzice (prawni opiekunowie), którzy wyrażają chęć i gotowość przyjęcia dziecka, zobowiązują się, w tym pisemnie, do zapewnienia uczniowi nieodpłatnej opieki oraz niezbędnych warunków pobytu.

Zapraszamy wszystkich uczniów do włączenia się w realizację projektów!

Zapisy do 6 października br. przyjmują koordynatorzy:

P. Beata Borkowska i P. Sławomir Borkowski