• Wycieczki

Odwiedziny w 1 Pomorskiej Brygadzie Logistycznej im. Króla Kazimierza Wielkiego

Dziś mieliśmy niezwykłą przyjemność gościć dzieci z Zespołu Szkół nr 19 w #Bydgoszcz, które zarażały niekończącymi się pokładami pozytywnej energii 🥳. Chociaż w wojsku zazwyczaj wszystko odbywa się zgodnie z hierarchią i rygorem 🫡, dziś postanowiliśmy dać się ponieść wesołej, żywiołowej i ekscytującej wrzawie, która im towarzyszyła🤩. Było naprawdę fantastycznie!

Dzieci z zachwytem odkrywały sprzęt wojskowy oraz umiejętności naszych bydgoskich logistyków. Mogły dotknąć i wypróbować wiele elementów z wyposażenia #PomorskaJedynka. Nie brakowało chętnych do przymierzania mundurów czy zakładania masek przeciwgazowych. Na placu ćwiczeń czekała na nie kolejna dawka pozytywnych emocji, gdzie pod czujnym okiem instruktorów mogły oddać strzał z paintballa w tarcze🎯.

Dzieciaki również rywalizowały o to, kto pierwszy wsiądzie do pojazdów będących na wyposażeniu bydgoskiej Brygady, zwłaszcza tych, które na co dzień transportują środki zaopatrzenia 🚌🚐🚚🚛.

Przeżyły niezapomniane i pełne radości chwile z lekcją historii podaną w lekkiej, przystępnej formie. Oprócz prezentacji sprzętu przygotowanej przez żołnierzy 1 Batalionu Logistycznego, dzieci miały bowiem okazję zwiedzić Salę Tradycji, gdzie kustosz opowiedział im o ważnych momentach charakteryzujących naszą jednostkę oraz zaprezentował liczne pamiątki naszych żołnierzy uczestniczących w misjach.

Dzięki obecności tych wspaniałych dzieci nasz dzień był pełen uśmiechu, dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń. To był dla nas wyjątkowy czas, który na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy Zespołowi Szkół nr 19 za wizytę i niezapomniane chwile wspólnie spędzone!

🖋️ kpt. Justyna Kwiatkowska
          📷 D. Matuszak