• PATRON SZKOŁY: SYNOWIE PUŁKÓW

Odznakę "Syn Pułku" ustanowił w 1968r. Minister Obrony Narodowej.

Zgodnie z jego zarządzeniem nadawana była tym młodocianym żołnierzom i partyzantom, którzy nie mając ukończonych 17 lat walczyli z bronią w ręku z hitlerowskim okupantem na wszystkich frontach i w szeregach różnych oddziałów partyzanckich organizacji konspiracyjnych.

Wśród wyróżnionych odznaką znaleźli się młodociani żołnierze Września 1939r., uczestnicy walk we Francji w 1940r., członkowie słynnych batalionów "Czartaków", "Zośki" i "Parasola", uczestnicy bitwy pod Lenino, żołnierze Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, polscy żołnierze Armii Radzieckiej, członkowie partyzantki radzieckiej, jugosłowiańskiej, francuskiej, włoskiej, słowackiej, powstańcy warszawscy, harcerze z "Szarych Szeregów" i "Gryfa Pomorskiego" oraz żołnierze 1 i 2 armii Wojska Polskiego.

Wręczenie pierwszych odznak "Syn Pułku" odbyło się 29 września 1968r. w Wesołej pod Warszawą.

11 maja 1974r. nasza szkoła przyjęła imię "Synów Pułków".