• ODZNAKA

"Przyjaciel Synów Pułków"

Uczeń otrzymuje odznakę jeśli:

Zna życiorys wybranego przez siebie Syna Pułku.

Zebrał informacje o organizacjach zrzeszających Synów Pułków.

Przeczytał i zna dobrze chociaż jedną książkę o tematyce wojennej lub film lub cykl wierszy.

Wykonał jakąkolwiek pomoc dydaktyczną na lekcje historii.

Zna miejsca pamięci narodowej, które znajdują się na terenie Bydgoszczy i okolic.

Prowadzi kartę zdobywania odznaki.

TYTUŁ PRZYZNAWANY UCZNIOWI KLASY 3 SZKOŁY PODSTAWOWEJ

"Mały Olimpijczyk" - tytuł otrzymuje uczeń klasy 3 szkoły podstawowej, który zdobył najwyższe miejsce w konkursie lub olimpiadzie międzyszkolnej.

TYTUŁY PRZYZNAWANE ABSOLWENTOWI SZKOŁY PODSTAWOWEJ

"Primus Inter Pares"  - tytuł otrzymuje uczeń, który na świadectwie ukończenia szkoły uzyskał najwyższą średnią ocen - powyżej 5.5 oraz wzorową ocenę zachowania.

"Serce za serce" - tytuł otrzymuje uczeń, który bezinteresownie, systematycznie

i z zaangażowaniem pomaga innym uczniom w szkole i poza nią.

"Olimpijczyk" - tytuł otrzymuje laureat i finalista konkursów na szczeblu przynajmniej wojewódzkim.

"Wyjątkowa Osobowość” - tytuł otrzymuje uczeń, który wykazał się zaangażowaniem

w różnorodne formy działalności dydaktyczno – wychowawczej, oryginalnymi pomysłami

w pracy społecznej na rzecz szkoły i wysoką kulturą osobistą.

TYTUŁ

"Przyjaciel Zespołu Szkół nr 19" – tytuł otrzymuje osoba dorosła lub instytucja wspierająca w szczególny sposób działania Zespołu Szkół nr 19.