COVID 19 - Procedury

• Procedura korzystania z szatni

1. Z szatni korzystają tylko i wyłącznie uczniowie.
        2. Uczniowie pozostawiają okrycie wierzchnie w wyznaczonych boksach po przyjściu do szkoły i odbierają je po skończonych zajęciach.
        3. Uczniowie mogą przebywać tylko w przypisanej im szatni.
        4. Uczniowie w szatni przebywają tylko i wyłącznie w celu pozostawienia lub odbioru odzieży wierzchniej. Po dokonaniu tych czynności niezwłocznie opuszczają szatnię.
        5. Przebywając w szatni uczniowie obowiązani są do unikania ścisku.
        6. Uczeń nie wchodzi do szatni, jeśli nie ma możliwości swobodnego przemieszczenia się
          w tym pomieszczeniu.
        7. Uczniowie oczekujący na wejście do szatni zachowują między sobą dystans i nie torują wejścia do szatni, umożliwiając uczniom korzystającym z szatni swobodne bezkontaktowe opuszczenie jej.
        8. Uczniowie unikają dotykania rzeczy innych uczniów pozostawionych w szatni.
        9. Jeśli uczeń zauważy przedmioty leżące w nieładzie na ziemi w szatni, zobowiązany jest do poinformowania o tym fakcie nauczyciela dyżurującego przy szatni.
        10. W trakcie zajęć dydaktycznych schodzenie do szatni jest zabronione za wyjątkiem sytuacji szczególnych, np. zwolnienie ucznia z części zajęć przez rodzica. Wówczas dziecko korzysta z szatni tylko w celu odbioru swojego nakrycia wierzchniego.

W przypadku organizacji zajęć przez nauczyciela na świeżym powietrzu, uczniowie także korzystają z szatni, przestrzegając zasad określonych w ust. 2, 3, 4, 5, 6, 7.