• SPOTKANIE PARTNERSKICH SZKÓŁ W CZESKICH BUDZIEJOWICACH

W dniach 5-12 marca 2023 r. odbyło się w partnerskiej szkole w Czeskich Budziejowicach kolejne spotkanie partnerskich szkół z Czech, Danii, Polski, Portugalii i Turcji  ramach projektu „My city is beautiful”.

Uczestnicy działania mieli okazję wziąć udział w warsztatach poświęconych  poznaniu czeskiego dziedzictwa narodowego, a także zwiedzenia Czeskiego Krumlov - miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz stolicy Czech - Pragi.

SPOTKANIE PARTNERSKICH SZKÓŁ W STAMBULE, W TURCJI

W dniach 9-15 października 2022 r. odbyło się w partnerskiej szkole w Stambule, w Turcji, kolejne spotkanie partnerskich szkół z Czech, Danii, Polski, Portugalii i Turcji.

Poświęcone ono było poznaniu tureckiego dziedzictwa narodowego.

Uczestnicy spotkania mieli okazję zwiedzenia historycznych miejsc Stambułu, zostali przyjęci przez burmistrza dzielnicy Umraniye, a także odwiedzili polską miejscowość założoną w 1842 roku przez Adama Czartoryskiego - Polonezkoy (niegdyś Adampol).

SPOTKANIE PARTNERSKICH SZKÓŁ W COIMBRA, W PORTUGALII

W dniach 28 maja - 3 czerwca 2022 r. odbyło się w partnerskiej szkole w Coimbra, w Portugalii, kolejne spotkanie partnerskich szkół z Czech, Danii, Polski i Turcji.

Poświęcone ono było poznaniu portugalskiego dziedzictwa narodowego.

SPOTKANIE PARTNERSKICH SZKÓŁ W SVENDBORG, W DANII

W dniach 24-30 kwietnia 2022 r. odbyło się w partnerskiej szkole w Svendborg, w Danii, kolejne spotkanie partnerskich szkół z Czech, Polski, Portugalii i Turcji.

Poświęcone ono było duńskiemu dziedzictwu narodowemu.

SPOTKANIE PARTNERSKICH SZKÓŁ W BYDGOSZCZY

W dniach 14-20 listopada 2021 r. odbyło się w naszej szkole I spotkanie partnerskich szkół z Czech, Danii, Portugalii i Turcji.

Poświęcone ono było prezentacji polskiego dziedzictwa narodowego.