• SPOTKANIE PARTNERSKICH SZKÓŁ W NUMMELA, W FINLANDII

W ostatnim tygodniu marca 2023 r. w szkole w Nummela, w Finlandii odbyło się kolejne spotkanie partnerskich szkół z Finlandii, Polski, Rumunii i Serbii.

Uczestnicy spotkania wzięli udział w warsztatach związanych z tematyką demokratycznych wyborów. Jednym z punktów spotkania była wideokonferencja z przedstawicielem Parlamentu Finlandii, w czasie której odbył się wirtualny spacer po fińskim parlamencie.

Uczestnicy spotkania odwiedzili Punkt Europejski w helsińskiej bibliotece, a także zostali przyjęci w Centrum Unii Europejskiej w Helsinkach, zapoznając się z organami Unii oraz ich działalnością.

Ponadto, uczestnicy spotkania mieli okazję zwiedzenia Helsinek oraz fabryki czekolady „FAZER”, połączoną z degustacją niezliczonych rodzajów słodkości.

SPOTKANIE PARTNERSKICH SZKÓŁ W NISZ, W SERBII

W dniach 20-26 listopada 2022 r. odbyło się w partnerskiej szkole w Nisz, w Serbii, kolejne spotkanie partnerskich szkół z Finlandii, Polski, Rumunii i Serbii.

Uczestnicy spotkania wzięli udział w różnorodnych warsztatach poświęconych tematyce demokracji oraz działań organizacji pozarządowych.

Mieli także okazję zwiedzenia Nisz oraz pobliskiego Pirot.

SPOTKANIE PARTNERSKICH SZKÓŁ W RAMACH PROJEKTU ERASMUS+

”DEMOCRACY EXPERIMENTS IN MY FAMILY”

W dniach 25 września - 1 października 2022 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie partnerskich szkół z Finlandii, Rumunii i Serbii.

Poświęcone ono było zapoznaniu z zasadami demokracji oraz życia politycznego.

Uczestnicy spotkania wzięli udział między innymi w serii warsztatów i wykładów zorganizowanych we współpracy z Młodzieżową Radę Miasta Bydgoszczy, Wydziałem Nauk o Polityce i Administarcji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Wyższą Szkołą Gospodarki oraz Europe Direct.

SPOTKANIE PARTNERSKICH SZKÓŁ W NUMMELA, W FINLANDII

W dniach 28 marca - 3 kwietnia 2022 r. odbyło się w w partnerskiej szkole w Nummela, w Finlandii I spotkanie szkół z Rumunii, Serbii i Polski, wspólnie realizujących projekt Erasmus+ „Democracy experiments in my family”.

Poświęcone ono było głównie omówieniu „mapy drogowej” na czas realizacji projektu.

Spotkanie_projektowe.MOV