• Konkurs PCK

•

Dnia 19 maja 23r. nasza uczennica Julia Wojciechowska reprezentowała szkołę w Olimpiadzie Zdrowia PCK, wcześniej przeszła zwycięsko etap szkolny, rejonowy i dostała się do etapu okręgowego, gdzie otrzymała wyróżnienie.

Gratulujemy!!!

Opiekun:

Katarzyna Saas-Kudlicka

• Konkurs Ratujemy życie

• Dnia 27.05.23r. drużyna Ratownicy z Wyżyn w składzie: Zofia Laskowska, Weronika Kalinowska i Adam Klocek rywalizowała z 25 innymi drużynami w finale konkursu z zasad udzielania I pomocy pt.” Ratujemy życie”. Uczniowie musieli poradzić sobie z umiejętnościami praktycznego stosowania zasad I pomocy w czasie wypadku. Godnie reprezentowali naszą szkołę.

Opiekunowie:

Piotr Nawrocki

Katarzyna Saas-Kudlicka

• Charytatywna zbiórka dla bezdomnych zwierząt z okazji Dnia Praw Zwierząt

• Zapraszam do włączenia się w charytatywną zbiórkę dla bezdomnych zwierząt z okazji Dnia Praw Zwierząt. Zbiórka trwa od 19 maja ( piątek ) do 2 czerwca ( piątek) - 2 tygodnie.

Można ofiarować:

DLA PIESKÓW:

• MOKRĄ KARMĘ w puszkach lub saszetkach - RAFI, DOLINA NOTECI, PAN MIĘSKO, BRIT, ANIMONDA, BUTCHERS, RINTI - można przynieść 1 puszkę lub saszetkę , ale lepszej jakości.
            • drobne smakołyki dla piesków
            • kocyki
            • podkłady higieniczne

DLA KOTKÓW:

karma sucha lub mokra

Dary można przynosić :

• w dużej szkole do s.64
            • w małej szkole do pojemnika , który będzie stał na holu na parterze

Dary zostaną przekazane do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Pruszczu Pomorskim - jest to małe, skromne schronisko, które bardzo potrzebuje wsparcia.

Za najdrobniejszą pomoc bardzo dziękuję

Asia Zmuda

• Ogólnopolski Dzień Praw Zwierząt

• 22 maja obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Zwierząt.

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele

ZRÓBMY WYSTAWĘ FOTOGRAFII 🐾💚🐾 "CHĘTNIE ZOBACZĘ"

Zapraszamy wszystkie osoby wrażliwe i kochające zwierzęta, aby dostarczyły zdjęcia swoich ukochanych pupili.

"Chętnie zobaczę", to nazwa wystawy, którą przygotujemy w naszej szkole. Liczymy, że będzie to duża galeria 😀

PRZYJMUJEMY:

zdjęcia zwierząt solo lub z Wami, podpisane imieniem właściciela + klasa oraz imię głównego "bohatera / bohaterów"
            format dowolny
            na papierze fotograficznym lub zwykłym wydruku na kartce
            może być kilka zdjęć, ale maksymalnie 5 sztuk.

Przynosimy do p. Marty Dąbrowskiej (pokój nauczycielski) i p. Katarzyny Rychłowskiej (sala rewalidacji 02 obok 10 C) do 22 maja (poniedziałek).

Dziękujemy 💚

Katarzyna Rychłowska i Marta Dąbrowska

• Konkurs fotograficzny „Książka na wiosnę”

• Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas 4 - 8 SP
            do udziału w szkolnym konkursie fotograficznym.

•    Wykonaj zdjęcie ulubionej książki w wiosennym otoczeniu.
            •    Zdjęcie należy wysyłać na adres e-mail: bibliotekaszkolna25@op.pl do dnia 31 maja 2023 r.

Organizatorzy:
            nauczyciele bibliotekarze

• Gala laureatów

• 11 maja 2023 r. odbyła się gala laureatów Konkursów Przedmiotowych Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty.
            Naszą szkołę reprezentowali:
            Kacper Chabowski- laureat konkursu z j.polskiego, biologii I historii,
            Jan Żochowski- laureat konkursu z matematyki,
            Polina Vdovychenko i Mariia Onyshchak- laureatki konkursu z j.rosyjskiego.

To wielki sukces! Gratulujemy!

• Góra Grosza

• Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji "Góry Grosza"
             w dużej szkole udało się zebrać 708,15 zł.

Najwięcej do skarbonek wrzucili:

1. Klasa 4B - 182,72 zł

2. Klasa 4F - 146 zł

3. Klasa 4A - 124,70 zł

Wszystkim zaangażowanym dziękujemy z całego serca!

• TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO

• Z ogromną satysfakcją informuję, że 21 kwietnia 2023 r. uczennice z klasy 3 LO:

Julia Ettinger

Paulina Szal

Emilia Teske

zajęły III miejsce w etapie regionalnym ogólnopolskiego konkursu dla uczniów szkół średnich "TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO"

W tym roku była to już ósma edycja konkursu i dotyczyła wiedzy krajoznawczej i kulturoznawczej o Austrii.

Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Konkurs odbywa się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz przy wsparciu Goethe Institut w Krakowie.

nauczycielka języka niemieckiego

Anna Lis