• Relacja ze Słodkiej Kawiarenki w SP

• Dnia 26.01.2024 klasy 6b i 6d zorganizowały "słodką kawiarenkę", dochód z której w całości zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację ucznia klasy 6b. Dziękujemy Rodzicom i uczniom za przygotowanie smakołyków i p. Piotrowi Boleskiemu za wkład w przedsięwzięcie oraz całej społeczności szkolnej za wsparcie akcji.

• Słodka kawiarenka w SP. Zbieramy na rehabilitację naszego kolegi

• W imieniu uczniów klasy 6b i 6d serdecznie zapraszamy na "słodką kawiarenkę", która odbędzie się dnia 26.01.2024 r., tj. w piątek na dużym holu I piętra w godzinach 8.30-11.30. Dochód ze sprzedaży słodkości zostanie w całości przeznaczony na leczenie i rehabilitację ucznia klasy 6b. Smacznego!

• 11 lutego Światowy Dzień Chorych

• Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Chorego ( 11 luty) zapraszam do wzięcia udziału w inicjatywie KARTKA DLA SENIORA.❤️Chętni uczniowie wykonują dowolną techniką plastyczną kartki - laurki dla seniorów . Niech to będą piękne, kolorowe , radosne kartki 😍W środku można- a nawet trzeba 😊- napisać życzenia, kilka ciepłych , miłych słów skierowanych do starszych , chorych osób . Można się podpisać - wystarczy imię i klasa. Będzie to nasza mała cegiełka pamięci i wsparcia dla seniorów.❤️❤️❤️Gotowe prace zostaną przekazane : do chorych z parafii MB Fatimskiej za pośrednictwem ks. Sławka Sławek Rajek oraz dla podopiecznych Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Bydgoszczy - Smukale.

Kartki można przynosić do s.64 w dużej szkole do 2 lutego 😊❤️😊

• AKTYWNY PIĄTEK

• "AKTYWNY PIĄTEK" 19 stycznia, to dla uczestników programu  BORP-Y "Aktywni razem - wolni od uzależnień", taneczny piątek🕺💫🕺 Uczniowie klasy 6a oraz częściowo 4c i 5b przeżyli radosny, pozytywny dzień, wspólnie budując prawdziwe relacje🍀P.S. Dbają nie tylko o siebie nawzajem, ale także o naturę🌿💚🌿Montują też budki lęgowe dla ptaków, a wiosną posadzimy drzewa i posprzątamy okolicę.

• Relacja ze słodkiej kawiarenki w liceum

• ❤️ Podziękowania dla drugich klas naszego liceum za przygotowanie dzisiejszej kawiarenki oraz dla wszystkich kupujących. Udało się zebrać kwotę 1036,13 plus 100zł od uczennicy z klasy 4b, która wsparła zbiórkę pieniadzy na leczenie naszej uczennicy z klasy 2b LO 🥰

• Podsumowanie świątecznych inicjatyw charytatywnych

• Przyszedł czas na podsumowanie  świątecznych  inicjatyw charytatywnych  Koła Caritas oraz słowa wdzięczności za każde wsparcie , życzliwość i pomoc .

❤️Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom - wolontariusze rozprowadzili 200 świec Caritas ( rekord !) za kwotę 2300 zł. Środki ze świec zostały przekazane do Caritas Bydgoszcz na pomoc rzeczową dla potrzebujących dzieci - podopiecznych Caritas .❤️Kalendarze misyjne na 2024 rok - wolontariusze rozprowadzili 106 kalendarzy za kwotę 530 zł. Środki zostały przekazane do Referatu Misyjnego Misjonarzy Werbistów na wsparcie zakupu misyjnych środków transportu zwłaszcza ambulansu medycznego .❤️Mini kiermasz ozdób bożonarodzeniowych - zebraliśmy 200 zł - za tą kwotę zostały zakupione środki medyczne - rękawice jednorazowe( 20 op. po 100 szt) do Punktu Medycznego dla ubogich i bezdomnych w Centrum Betlejem przy ul. Drukarskiej.❤️🐾Mini kiermasz dla bezdomnych zwierząt - zebraliśmy 100 zł - cała kwota została wpłacona na akcję ,, Świąteczna Paka dla Zwierzaka - dla Schroniska w Pruszczu Pomorskim.❤️Paczuszka dla Maluszka - dary złożone pod paczuszkowymi choinkami ( pieluszki, pościele, kocyki , środki higieniczne dla małych dzieci , zabawki i słodycze ) - pojechały do Pallmed - Hospicjum Domowe dla dzieci oraz na Oddział Pediatrii , Hematologii i Onkologii Dziecięcej w szpitalu im dra. Jurasza w Bydgoszczy .❤️Przez rodziców z jednej z klas siódmych została przygotowana i ufundowana piękna paczka świąteczna . Paczkę przekazałam do rąk własnych potrzebującej rodzinie z Brzozy , która ma dwoje chorych dzieci

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie i poświęcenie , dziękuję za wsparcie Ola Dorszewska,Monika Maria Joanna, ks. Sławkowi , Katarzyna Wołodko, Mariola Półczyńska . WSZYSTKIM Z SERCA DZIEKUJĘ i przekazuję podziękowania od obdarowanych (:❤️❤️❤️❤️❤️

• Uwaga zmiana jadłospisu!!!

• Szanowni Państwo,

z uwagi na awarię pieca konwekcyjno - parowego w dniu dzisiejszym tj. 15.01.2024 wystąpiła konieczność zmiany jadłospisu.

• XXIII Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas - TAK POMAGAM

• Zakończyła się XXIII Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas - TAK POMAGAM. W dniach 8-9 grudnia20 ❤️wolontariuszy naszego Szkolnego Koła Caritas zebrało 200 kg żywności działając charytatywnie w dwóch sklepach LIDL. Przygotowaliśmy 30 paczek świątecznych dla potrzebujących uczniów z naszej szkoły , pozostała część żywności wesprze ubogich z Centrum Betlejem .

• Jubileuszowa 20 Gala ,, Bydgoski Wolontariusz Roku”.

• 5 grudnia w Teatrze Kameralnym odbyła się Jubileuszowa 20 Gala ,, Bydgoski Wolontariusz Roku”. W kategorii Wolontariat Młodzieżowy wyróżnienie zdobyła Emilka Teske , uczennica kl 4a naszego LO. Emilia jest wieloletnią wolontariuszką PCK, Szkolnego Koła Caritas, WOŚP i czynną harcerką .Gratulujemy❤️❤️❤️👏