Aktualności
Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w Szachach
Uwaga! Nabór na rok szkolny 2021/2022 do klasy 4 sportowej o profilu kajakarskim
Rekrutacja do klasy pierwszej
Informujemy, że w dniach od 16.02.2021 r. do 10.03.2021 r.
odbędzie się rekrutacja dzieci do klasy pierwszej na rok szkolny 2021/2022.
Obowiązek nauki w klasie pierwszej obejmuje dzieci z rocznika 2014,pod warunkiem, że dziecko nie jest już uczniem szkoły podstawowej lub nie posiada
orzeczenia o odroczenia obowiązku szkolnego.
Do naboru mogą również przystąpić dzieci
z rocznika 2015, które realizowały roczne przygotowanie przedszkolne
lub posiadają pozytywną opinię z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
o wcześniejszym rozpoczęciu nauki w klasie pierwszej.
Zapisy odbywać się będą drogą elektroniczną TUTAJ
Więcej informacji na temat rekrutacji do klasy pierwszej TUTAJ
DZIAŁAJMY RAZEM
Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) pod hasłem "Działajmy razem". "Dzień" to tylko nazwa umowna, ponieważ w praktyce jest to cykl zajęć poświeconych bezpieczeństwu uczniów w sieci Internet. Zaczynają się one pogadanką na pierwszej lekcji informatyki oraz różnymi działaniami dotyczącymi niebezpieczeństw i prawidłowych zachowań w sieci, które będą się odbywać ze względu na pandemię w aplikacji Teams.
Program ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK)
DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.
Nasze dzialania obejmują wszystkich uczniów SP 4-8. Wyświetlane są filmy edukacyjne dotyczące prawidłowych zachowań podczas korzystaniu z Internetu. Prowadzone są pogadanki, dyskusje, konkursy o tematyce DBI. Uczniowie samodzielnie wykonują prezentacje, rysunki, plakaty i ulotki z zasadami bezpieczeństwa w Internecie.
POLECAMY ZAPOZNAĆ SIĘ ZE SZCZEGÓŁAMI AKCJI NA STRONACH:
Informacja dot. świadczenia 500+
Wszystkie zamieszczone linki internetowe w przygotowanej informacji (w załącznikach) są aktywne i bezpośrednio za ich pośrednictwem rodzic dziecka zostaje przekierowany np. na stronę banku, aby złożyć wniosek w formie elektronicznej lub na platformę emp@tia, ePUAP lub zobaczyć wzór przykładowo wypełnionego wniosku itp.Wszelkie informacje są również zamieszone na stronie www.bydgoszcz.pl w formie newsa, jak również w zakładce Wydziału Świadczeń Rodzinnych - ŚWIADCZENIA - Aktualności oraz na BIP-ie. Rodzicom dzieci przyznano świadczenie wychowawcze na każde dziecko od 01.07.2019 do 31.05.2021 r., a więc na okres około 2 lat. W latach 2017 i 2018 świadczenie wychowawcze było przyznawane na okres 1 roku od października do września, a wnioski były przyjmowane w formie elektronicznej od lipca, papierowej -od sierpnia. Natomiast w bieżącym okresie, aby zachować ciągłość wypłaty tego świadczenia należy złożyć wniosek w formie elektronicznej od 01.02.2021 r. lub w formie papierowej od 01.04.2021 r. Okres przyjmowania wniosków na 500+ jest zupełnie inny niż poprzednio i konieczne jest złożenie nowego wniosku, aby otrzymać świadczenie na nowy okres, który trwa od 01.06.2021 do 31.05.2022 r.
Wyniki szkolnego konkursu na ozdobę choinkową
Ulotka informacyjna dla nauczycieli oraz pracowników w celu testowania na obecność SARS-CoV-2
Z przykrością zawiadamiamy
Z przykrością zawiadamiamy o śmierci Mieczysława Barylskiego. Zmarł w wieku 91 lat. Pogrzeb odbędzie się dnia 2 stycznia 2021 r. o godz. 10.00 na cmentarzu przy ul. Chojnicka o czym zawiadamia rodzina. Msza Św. o godz. 17.30 w kościele przy ul. Toruńskiej na osiedlu Łęgnowo Wieś.
Bydgoski Grant Oświatowy Dash, Dot, Myszka, ozoboty – przyjaciele szkolnej floty
Kodowania i programowania można uczyć już dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Na tym etapie rozwoju człowieka, osiąga się to stosując równolegle różne metody dydaktyczne. Atrakcyjnym i skutecznym sposobem aktywizowania uczniów w ich rozwoju intelektualnym jest propozycja wprowadzenia do poszukiwań badawczych podstaw robotyki.
W lutym 2020 roku odbyły się pierwsze zajęcia warsztatowe. Ze względu na ograniczone możliwości ich realizacji, związane z zagrożeniem epidemicznym, uczestniczyły w nich głównie dzieci z klasy 1b, a od września - 2b. Poprowadziły je studentki I roku pedagogiki wczesnoszkolnej (II st.) - Patrycja Połomska i Aleksandra Ziętek oraz student I roku pedagogiki wczesnoszkolnej - Piotr Lewandowski. Wraz z autorkami projektu: Katarzyną Kozłowską, Sylwią Łuczak, Izabelą Plieth–Kalinowską i Justyną Smolińską studenci zaprojektowali kolejne spotkania, podczas których wykorzystano gry i zabawy logiczne z dominem, matę do kodowania oraz możliwości programowania i sterowania Ozobotami. We wrześniu i październiku 2020 roku uczestnicy warsztatów zostali zapoznani z robotami Dash, Dot i przećwiczyli ich współpracę z aplikacjami Wonder i Blocky. W trakcie wspólnych działań dzieci skonstruowały także własne labirynty i zakodowały roboty Myszka tak, by dotarły bez przeszkód do elektronicznego serka.
Urozmaicenie zaproponowanych wyzwań i wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań elektronicznych pozwoliło utrzymać atmosferę intelektualnego zaciekawienia, emocjonującej zabawy i motywowało do poszukiwań różnych sposobów zastosowania doświadczanych odkryć. Każde spotkanie to nowe zadania problemowe, których rozwiązanie wymagało zaangażowania twórczej aktywności wszystkich członków zespołu i wzajemnej współpracy podczas kolejnych etapów dochodzenia do wiedzy.
Link do galerii:
https://photos.app.goo.gl/5oDvvUvMEdW4Q8Ek7
Terminarz konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2020/2021 obowiązujący od 5 listopada 2020 r.
Decyzja Sanepidu
W dzienniku Librus w Plikach szkoły jest umieszczone dla rodziców pismo z Sanepidu w sprawie zawieszenia zajęć w klasach 1-3 od 28.10.2020r. do 08.11.2020r
Ogólnopolski Program "Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu"
W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w Ogólnopolskim Programie "Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu". Celem programu jest przede wszystkim edukacja w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia oraz zachęcenie najmłodszych do gotowania. Program został przygotowany we współpracy z dietetykami, pedagogami i objęty patronatem Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Instytutu Żywności i Żywienia, Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków oraz Rzecznika Praw Dziecka.
Program realizuje klasa 1c, 1e, 2b, 2c, 2f i 3c SP.
Dni kultury krajów niemieckojęzycznych
We wrześniu w naszej szkole uczniowie klas 7 w trakcie zajęć zorganizowanych przez nauczycieli języka niemieckiego, przeżyli podróż po krajach DACHL. Podczas obchodów dni kultury krajów niemieckojęzycznych mieli szansę poznać wiadomości krajo- i kulturoznawcze dotyczące Austrii, Niemiec, Liechtensteinu oraz Szwajcarii. Celem tych zajęć było propagowanie wśród uczniów wiedzy o krajach niemieckojęzycznych oraz
o samym języku.Podsumowaniem tej podróży były zorganizowane w wybranych oddziałach quizy językowe. Największą wiedzą na temat Austrii, Niemiec, Liechtensteinu oraz Szwajcarii wykazali się:
- Dominika Dekowska z klasy 7b
- Zuzanna Janer z klasy 7c
- Bartosz Mądzielewski z klasy 7d
Gratulujemy wiedzy i umiejętności językowych!
Nauczyciele języka niemieckiego
Autor: Marta Dąbrowska
Konkurs z j.niemieckiego dla klas 6 i 7 SP
Konkurs z języka niemieckiego dla klas 7
Serdecznie zapraszam uczniów klas 7 do udziału w konkursie z języka niemieckiego pt. Deutsch macht Spaß/Niemiecki daje radość.
Konkurs odbędzie się w czwartek o godzinie 14.30 w sali 201. Czas trwania ok.30 min. Zmagania będą przebiegały w formie pisemnej i obejmowały wiadomości o krajach niemieckojęzycznych oraz zagadnienia leksykalno-gramatyczne z działu 1 Familien in Deutschland tj.
1.Formy powitania i pożegnania.
2.Liczebniki od 0-100.
3.Odmiana czasowników regularnych w liczbie
pojedynczej i mnogiej oraz czasowników: sein, heiβen, mӧgen.
4.Hobby.
5.Pytania rozstrzygające.
6.Nazwy członków rodziny.
7.Nazwy zawodów.
8.Rodzajniki określone i zaimki dzierżawcze:mein/meine, dein/deine w mianowniku.
9.Dane osobowe + pytania o dane osobowe rozmówcy (imię, wiek, miejsce zamieszkania i pochodzenia, hobby).
Na zgłoszenia czekam do końca tygodnia tj.23.10.
W przypadku chęci wzięcia udziału w konkursie, proszę o przesłanie za pośrednictwem dziennika elektronicznego imienia i nazwiska uczestnika, klasy a w tytule wiadomości proszę wpisać Deutsch macht Spaß
Zapraszam do udziału,
Marta Dąbrowska
10 października - Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego
Dzień Bezpiecznego Komputera
W roku 2020 Dzień Bezpiecznego Komputera przypada na 12 października (poniedziałek).
Do święta pozostały jeszcze 4 dni.
To inicjatywa, która ma na celu informowanie o zagrożeniach płynących z sieci oraz promować bezpieczeństwo informatyczne. Dzień Bezpiecznego Komputera zapoczątkowano 12 października 2004 roku. Jego honorowym patronem jest Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.
Konkurs Informatyczny Bezpieczny Komputer
I. CELE KONKURSU:
§ uświadomienie uczniów o zagrożeniach związanych z korzystaniem z komputera,
§ propagowanie zasad bezpiecznego korzystania z komputera wśród dzieci i młodzieży,
§ zastosowanie różnych technik komputerowych w prezentacji tematu,
§ zachęcanie do inicjowania nowych, ciekawych pomysłów,
§ wzmocnienie wśród uczniów wiary we własne umiejętności i zdolności.
II.UCZESTNICY KONKURSU:§ uczniowie szkoły podstawowej: klasy 4 - 8 SP,
III. FORMY PRAC:
§ logo lub plakat „Bezpieczny Komputer" wykonany w dowolnym edytorze grafiki,
§ referat, prezentacja multimedialna lub film o zagrożeniach związanych z korzystaniem z komputera.
IV. WARUNKI KONKURSU:
§ podstawą udziału w konkursie jest przygotowanie przez ucznia indywidualnej samodzielnej pracy prezentującej jedną
z wybranych form,§ logo i plakat, prezentacja multimedialna,film wysyłamy na e-mail: szkolnastrona19@wp.pl do 30 października 2020 r. W temacie wpisujemy swoje imię i nazwisko oraz klasę.
V. OGŁOSZENIE WYNIKÓW I NAGRODY:
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone dnia 3 listopada 2020 r.
O ocenie pracy zdecydują:
§ zgodność z tematyką konkursu,
§ pomysłowość i oryginalność autora.
Zapraszamy do udziału w konkursie:
nauczyciele informatyki
Rekrutacja do projektów ERASMUS+
Terminarz dni wolnych od zajęć dydaktycznych
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie