Wirtualny Dzień Otwarty w ASzWoj! 🥳
Wyniki Konkursu Grafiki Komputerowej "Wielkanoc 2021"
I miejsce - Maciej Bruski kl. 4d SP
II miejsce - Izabela Kozicka kl. 6a SP
III miejsce - Nadia Kozłowska kl. 6a SP
WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU NA OZDOBĘ WIELKANOCNĄ
Projekty eTwinning w klasie 2d.
W naszej szkole klasa 2d realizuje bardzo ciekawe projekty eTwinning. Ostatni projekt jest dla nas bardzo szczególnie ważny.
Każdy projekt ma swoje logo. W ostatnim projekcie wygrała praca ucznia Damiana D. z klasy 2d. To jego praca wybrana w głosowaniu przez klasę, reprezentowała nas w konkursie na logo całego projektu, w którym bierze udział ponad 20 szkół z całej Polski. Po ogólnym głosowaniu zajęło pierwsze miejsce i jest oficjalnym logo projektu "Jajko z niespodzianką II" !!!.
Dokładniej o projektach eTwinning można zapoznac się w zakładce na stronie głównej.
Szkoła Podstawowa nr 25 z Oddziałami Integracyjnymi - Mała szkoła klasy 1-3 - Program eTwinning oraz w poniższym linku.
Konkurs Grafiki Komputerowej "Wielkanoc 2021"
I. Cele konkursu:- ukazanie wizji Świąt Wielkanocnych,- rozbudzenie aktywności twórczej dzieci,- zastosowanie komputera w twórczości graficznej,- wzmocnienie wśród uczniów świadomości własnych umiejętności i zdolności.
II. Termin składania prac: Prace wysyłamy na platformie Microsoft Teams na Czacie do swoich nauczycieli informatyki do 7 kwietnia 2021 r. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do dnia 11 kwietnia 2021 r.
Wyniki konkursu "Pejzaż zimowy" dla klas 1-3
Pożegnanie Kacpra
Dzisiaj z największym żalem pożegnaliśmy
naszego Kolegę i Ucznia
Kacpra Bazyluka.
Tak niespodziewanie odszedłeś od nas…
Zachowamy o Tobie pamięć w naszych sercach.
Uczniowie i wychowawczynie klasy 3 XXI LOI
„Nigdy nie zapomnimy lat spędzonych z Tobą. Zostaniesz w naszych sercach najbliższą osobą.”…...
W DNIU 8.03 dotarła do nas smutna wiadomość. o godz 16:50 zmarł nasz uczeń Kacper Bazyluk. Kacper był uczniem naszej szkoły od 3 klasy szkoły podstawowej. Po skończeniu szkoły podstawowej kontynuował dalej naukę w naszym gimnazjum a obecnie był uczniem klasy maturalnej w naszym liceum.
Pasją Kacpra było malowanie. Ogromny wpływ na jego rozwój miała pani Katarzyna Baszak nauczyciel sztuki. Pani Kasia napisała :
Z naszej zintegrowanej wspólnoty szkolnej 8 marca odszedł Kacper Bazyluk, uczeń III klasy liceum.
Nie jest w porządku, w naszym ludzkim pojmowaniu, aby nauczyciel żegnał na zawsze ucznia, który ma zaledwie 19 lat.
Smutno się zrobiło, pomimo, że już czuć w powietrzu wiosnę. Niedługo zazielenią się łąki i drzewa i zakwitną kolorowe kwiaty…
Kacper uwielbiał przyrodę. Właśnie ona była najczęstszym tematem jego malarskich prac. Od trzech lat malował wytrwale, z wielką radością i zapałem. Najbardziej lubił stwarzać obrazy posługując się farbą olejną na płótnie, czasami akwarelą, lub pastelem olejnym. Często inspirował się obrazami sławnych malarzy: Stanisława Witkiewicza „Mgła wiosenna”, Marii Niedzielskiej „Wiosna”, ale najczęściej- Vincenta van Gogha z jego słoneczną paletą barw. Są wśród nich: „Siewca”, „Gwiaździsta noc”, „Taras kawiarni w nocy”. Czasami były to martwe natury z owocami, kwiatami w wazonie, a niejednokrotnie własne kolorystyczne kompozycje abstrakcyjne. Większość malowana była na dużych płótnach.
Nie było łatwo ogarnąć duży format i pędzlem dotrzeć do najwyższych partii kompozycji. Mimo wszelkich trudności, był bardzo dzielny. Gdy malował, to i na Jego twarzy malowała się radość. Sztuka dawała mu siły i nadzieję na lepsze.
Od dłuższego czasu Kacper malował w domu, ale marzył aby wyjść w plener, aby, jak mówił, twarz owiewał mu wiatr…
Marzył aby w przyszłości tworzyć…
Choroba jednak sprawiała zmianę planów.
Odszedł, tak jak każdy, nie całkiem. Pozostał w naszych sercach i wspomnieniach jako wrażliwy, wspaniały młody człowiek, którego życie nie rozpieściło. A który mimo wszystko, wyrażał, w sposób dla siebie najwspanialszy, zachwyt nad światem w swoim tworzeniu. Pozostała cząstka Jego w obrazach.
Jeżeli jest świat piękniejszy i wspanialszy od tego, który znamy, to Kacper na pewno tam jest. Opanował techniki malarstwa w domu, teraz czas na plener!
40. rocznica wydarzeń Bydgoskiego Marca 1981. Pamiętamy.
Wydarzenia bydgoskiego marca 1981 roku. Co tak naprawdę się wydarzyło?
PROWOKACJA BYDGOSKA 19 MARCA 1981
19 marca 1981 w Bydgoszczy w budynku Urzędu Wojewódzkiego podczas sesji Wojewódzkiej Rady Narodowej funkcjonariusze Milicji Obywatelskiej pobili działaczy NSZZ „Solidarność” domagających się zgody na utworzenie wiejskiej „Solidarności”. Pobici Jan Rulewski, Michał Bartoszcze i Mariusz Łabentowicz zostali przewiezieni do szpitala.
Weź udział w Tygodniu Mózgu i poznaj tajemnice umysłu.
Światowy Tydzień Mózgu! W tym roku inicjatywa odbywa się od 15 do 21 marca. To coroczna akcja edukacyjna, która ma na celu popularyzację wiedzy o funkcjonowaniu mózgu. Z tej okazji wiele ośrodków naukowych w Polsce organizuje spotkania online z popularyzatorami nauki i naukowcami. Familiada szarych komórek, czy teleturniej mózgowych ciekawostek to tylko niektóre z propozycji, w których można wziąć udział. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.
Tydzień Mózgu Bydgoszcz, Toruń
Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w Szachach
Uwaga! Nabór na rok szkolny 2021/2022 do klasy 4 sportowej o profilu kajakarskim
Rekrutacja do klasy pierwszej
Informujemy, że w dniach od 16.02.2021 r. do 10.03.2021 r.
odbędzie się rekrutacja dzieci do klasy pierwszej na rok szkolny 2021/2022.
Obowiązek nauki w klasie pierwszej obejmuje dzieci z rocznika 2014,pod warunkiem, że dziecko nie jest już uczniem szkoły podstawowej lub nie posiada
orzeczenia o odroczenia obowiązku szkolnego.
Do naboru mogą również przystąpić dzieci
z rocznika 2015, które realizowały roczne przygotowanie przedszkolne
lub posiadają pozytywną opinię z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
o wcześniejszym rozpoczęciu nauki w klasie pierwszej.
Zapisy odbywać się będą drogą elektroniczną TUTAJ
Więcej informacji na temat rekrutacji do klasy pierwszej TUTAJ
DZIAŁAJMY RAZEM
Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) pod hasłem "Działajmy razem". "Dzień" to tylko nazwa umowna, ponieważ w praktyce jest to cykl zajęć poświeconych bezpieczeństwu uczniów w sieci Internet. Zaczynają się one pogadanką na pierwszej lekcji informatyki oraz różnymi działaniami dotyczącymi niebezpieczeństw i prawidłowych zachowań w sieci, które będą się odbywać ze względu na pandemię w aplikacji Teams.
Program ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK)
DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.
Nasze dzialania obejmują wszystkich uczniów SP 4-8. Wyświetlane są filmy edukacyjne dotyczące prawidłowych zachowań podczas korzystaniu z Internetu. Prowadzone są pogadanki, dyskusje, konkursy o tematyce DBI. Uczniowie samodzielnie wykonują prezentacje, rysunki, plakaty i ulotki z zasadami bezpieczeństwa w Internecie.
POLECAMY ZAPOZNAĆ SIĘ ZE SZCZEGÓŁAMI AKCJI NA STRONACH:
Informacja dot. świadczenia 500+
Wszystkie zamieszczone linki internetowe w przygotowanej informacji (w załącznikach) są aktywne i bezpośrednio za ich pośrednictwem rodzic dziecka zostaje przekierowany np. na stronę banku, aby złożyć wniosek w formie elektronicznej lub na platformę emp@tia, ePUAP lub zobaczyć wzór przykładowo wypełnionego wniosku itp.Wszelkie informacje są również zamieszone na stronie www.bydgoszcz.pl w formie newsa, jak również w zakładce Wydziału Świadczeń Rodzinnych - ŚWIADCZENIA - Aktualności oraz na BIP-ie. Rodzicom dzieci przyznano świadczenie wychowawcze na każde dziecko od 01.07.2019 do 31.05.2021 r., a więc na okres około 2 lat. W latach 2017 i 2018 świadczenie wychowawcze było przyznawane na okres 1 roku od października do września, a wnioski były przyjmowane w formie elektronicznej od lipca, papierowej -od sierpnia. Natomiast w bieżącym okresie, aby zachować ciągłość wypłaty tego świadczenia należy złożyć wniosek w formie elektronicznej od 01.02.2021 r. lub w formie papierowej od 01.04.2021 r. Okres przyjmowania wniosków na 500+ jest zupełnie inny niż poprzednio i konieczne jest złożenie nowego wniosku, aby otrzymać świadczenie na nowy okres, który trwa od 01.06.2021 do 31.05.2022 r.
Wyniki szkolnego konkursu na ozdobę choinkową
Ulotka informacyjna dla nauczycieli oraz pracowników w celu testowania na obecność SARS-CoV-2
Z przykrością zawiadamiamy
Z przykrością zawiadamiamy o śmierci Mieczysława Barylskiego. Zmarł w wieku 91 lat. Pogrzeb odbędzie się dnia 2 stycznia 2021 r. o godz. 10.00 na cmentarzu przy ul. Chojnicka o czym zawiadamia rodzina. Msza Św. o godz. 17.30 w kościele przy ul. Toruńskiej na osiedlu Łęgnowo Wieś.
Bydgoski Grant Oświatowy Dash, Dot, Myszka, ozoboty – przyjaciele szkolnej floty
Kodowania i programowania można uczyć już dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Na tym etapie rozwoju człowieka, osiąga się to stosując równolegle różne metody dydaktyczne. Atrakcyjnym i skutecznym sposobem aktywizowania uczniów w ich rozwoju intelektualnym jest propozycja wprowadzenia do poszukiwań badawczych podstaw robotyki.
W lutym 2020 roku odbyły się pierwsze zajęcia warsztatowe. Ze względu na ograniczone możliwości ich realizacji, związane z zagrożeniem epidemicznym, uczestniczyły w nich głównie dzieci z klasy 1b, a od września - 2b. Poprowadziły je studentki I roku pedagogiki wczesnoszkolnej (II st.) - Patrycja Połomska i Aleksandra Ziętek oraz student I roku pedagogiki wczesnoszkolnej - Piotr Lewandowski. Wraz z autorkami projektu: Katarzyną Kozłowską, Sylwią Łuczak, Izabelą Plieth–Kalinowską i Justyną Smolińską studenci zaprojektowali kolejne spotkania, podczas których wykorzystano gry i zabawy logiczne z dominem, matę do kodowania oraz możliwości programowania i sterowania Ozobotami. We wrześniu i październiku 2020 roku uczestnicy warsztatów zostali zapoznani z robotami Dash, Dot i przećwiczyli ich współpracę z aplikacjami Wonder i Blocky. W trakcie wspólnych działań dzieci skonstruowały także własne labirynty i zakodowały roboty Myszka tak, by dotarły bez przeszkód do elektronicznego serka.
Urozmaicenie zaproponowanych wyzwań i wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań elektronicznych pozwoliło utrzymać atmosferę intelektualnego zaciekawienia, emocjonującej zabawy i motywowało do poszukiwań różnych sposobów zastosowania doświadczanych odkryć. Każde spotkanie to nowe zadania problemowe, których rozwiązanie wymagało zaangażowania twórczej aktywności wszystkich członków zespołu i wzajemnej współpracy podczas kolejnych etapów dochodzenia do wiedzy.
Link do galerii:
https://photos.app.goo.gl/5oDvvUvMEdW4Q8Ek7
Terminarz konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2020/2021 obowiązujący od 5 listopada 2020 r.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie