• SPOTKANIE PARTNERSKICH SZKÓŁ W CUCUJAES, W PORTUGALII

•      W dniach 6-12 listopada 2022 r. odbyło się w partnerskiej szkole w Cucujaes, w Portugalii, kolejne spotkanie partnerskich szkół z Francji, Polski, Portugalii, Rumunii i Turcji.

Uczestnicy spotkania wzięli udział w różnorodnych warsztatach poświęconych zdrowemu stylowi życia.

Mieli także okazję zwiedzenia Coimbry oraz pobliskiego Porto.

• Konkurs "Fraszka życzliwości"

• Zachęcam uczniów klas IV - VIII oraz LO do wzięcia udziału w konkursie "Fraszka życzliwości". Prace należy przynosić do piątku 18 listopada do godziny 15.00 do p. Magday Wójtowicz (lub oddać swojemu nauczycielowi języka polskiego).

W ocenie prac będą brane pod uwagę:

• zwięzłość pracy,
            • tematyka związana z życzliwością,
            • humorystyczne ujęcie tematu,
            • dokładność rymów, celna puenta.

Na laureatów czekają drobne upominki. Raz jeszcze zachęcam do włączenia się do zabawy i tym samym wspólnego celebrowania Tygodnia Życzliwości!

Magdalena Wójtowicz

• Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole

• Dnia 10 listopada 2022 r. w szkole odbyły się obchody Święta Niepodległości pod hasłem "Wspólny lot do Niepodległości". Chcieliśmy przypomnieć, że przez wieki Rzeczpospolitą zamieszkiwali różne narodowości, a Polacy słynęli z tolerancji i otwartości. Uczniowie z klasy 8 a przygotowali stoiska poświęcone Tatarom Polskim,  z klasy 8 d - Litwinom, a z klas 8 e, 2 LO i 4 B LO - Żydom. Swoimi stanowiskami zachwycili nas uczniowie z Ukrainy, którzy pokazali stroje narodowe, zwyczaje, a nade wszystko cudowne przysmaki kulinarne. W sali 209 panie Anna Dzierżykaj - Lipowicz i Marlena Dera- Rydyńska przygotowały zadania dla uczniów z najmłodszych klas naszej szkoły.  Jedną z popularnych atrakcji dla nich było malowanie twarzy.  Obchody przebiegały w atmosferze radości, jednak nie zabrakło momentów uroczystych takich jak odśpiewanie hymnu, rano na sali gimnastycznej, a o 11.11 na II piętrze.

• Międzynarodowy Dzień Postaci Bajek

• 7 listopada na korytarzach naszej szkoły zaroiło się od bajkowych postaci. W ten sposób obchodziliśmy jedno z najsympatyczniejszych świąt - Międzynarodowy Dzień Postaci Bajek.

Serdecznie dziękuję Wszystkim osobom, które zaangażowały się w zabawę.

Anna Tupikowska

• Finał konkursu tworzenia witryn internetowych, serwisów, blogów i wideoblogów „Dzieci z netykietą w sieci”

• Dnia 5 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 odbył się finał zmagań w XVII edycji Miejskiego konkursu tworzenia witryn internetowych, serwisów, blogów i wideoblogów „Dzieci z netykietą w sieci”.
            Rywalizacja w głównym konkursie odbyła się w dwóch kategoriach: klasy IV-VI oraz klas VII-VIII Szkół Podstawowych. Przypomnijmy, że uczestnicy konkursu podczas warsztatów odbywających się w dniach 18-29 listopada tworzyli witryny internetowe uwzględniając hasło przewodnie konkursu „Nieszablonowy Ja”.

W kategorii: klasy VII-VIII Szkół Podstawowych: I miejsce zajął Oliwier Domek z klasy 5a  III miejsce zajął Kacper Jeliński z klasy 8d SP.

Gratulujemy!!!

• Drzwi otwarte

• W dniu 09.11.2022 r. (środa) w godz. 16.30 - 17.30 odbędą się Drzwi Otwarte.

O godz. 17.00 spotkanie Rady Rodziców w stołówce szkolnej.

• Konkurs "Bajkowe Grono Pedagogiczne"

• Z ostatniej chwili!!!

Na pierwszym pietrze pojawiły się obrazki z bajecznym gronem pedagogicznym. Wzbudziły niemałą sensację.

Konkurs: rozpoznajecie osoby przedstawione na obrazkach. Odpowiedzi kierujcie do pani Ani Tupikowskiej.

Pamiętajcie o bajkowych strojach 07.11.22 r.

• Październik miesiącem profilaktyki zdrowotnej

• Czas na podsumowanie… Październik to miesiąc, który poświęciliśmy profilaktyce zdrowotnej. W myśl hasła „Żyj zdrowo!” nauczyciele poprzez swoje zajęcia zachęcali uczniów do prowadzenia zdrowego stylu życia. Na lekcjach zdobywali wiedzę dotyczącą prawidłowego odżywiania się, sposobów dbania o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne. Uczniowie doskonalili również swoje umiejętności praktyczne przygotowując w szkole pełnowartościowe śniadania i przekąski. Uczyli się korzystać z aplikacji, które pomagają w wyborze zdrowych produktów podczas zakupów. Uczniowie brali również udział w licznych konkursach przeprowadzonych zarówno wśród młodszych jak i starszych uczniów.

Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie włączyli się do działań profilaktycznych.

• Śniadanie na szóstkę

• To konkurs organizowany  w związku z obchodami Światowego Dnia Walki z Otyłością. Klasę 1a SP reprezentowali Marcelina Michalczyszyn i Szymon Demski. Przygotowali nie tylko zdrowe, pyszne i pięknie wyglądające śniadanie ale potrafili o nim ciekawie opowiedzieć. Dziękujemy i gratulujemy.

• Dzień Artysty

• Klasa 1a SP wzięła udział w obchodach Dnia Artysty. Dzięki pomysłowości i kreatywności dzieci zagościli u nas: Sanach, Roksana Węgiel, Leonardo da Vinci, John Wiliams i Nina Novak. Byli doskonale ucharakteryzowani i przygotowani. Potrafili opowiedzieć o swoim życiu i twórczości. Gratulujemy odwagi!

• 25 X Międzynarodowy Dzień Artysty

• Sztuka jest ważnym elementem w życiu człowieka. 25 X obchodzimy Międzynarodowy Dzień Artysty. Uczniowie i nauczyciele przebrali się za swoich ulubionych artystów. Dziękuję Wszystkim za kreatywność. Zapraszam do aktywnego udziału w kolejnych imprezach.

Anna Tupikowska